Smakfulle, tørkede mangobiter fra Thailand - inneholder svært mange gode næringsstoffer, fiber og er et godt alternativ til godteri!
I Asia har man en lang tradisjon med å tørke frukt. Disse deilige godbitene er en storslager i Thailand og andre sørlige land, særlig for den gode smaken og deilige konsistensen.
Disse tørkede mangobitene er stappfulle av smak, er søte og myke, men har en særegen smak, lukt og konsistens. De er laget av biter av mango.
I Thailand brukes disse tørkende mangobitene i ulike matretter, til bakst og som snacks. De passer ypperlig med yoghurt eller som tillegg på frokostblandingen.
Tørkede mangobiter er et sunnere alternativ til godteri.
Siden vannet trekkes ut av mangobitene da de tørkes, er næringsstoffene i en konsentrert form, sammenlignet med frukt som ikke er tørket. Tørket frukt er rik på vitaminer, mineraler og antioksidanter - dermed er de nok mye sunnere enn tradisjonelle søtsaker, slik som godteri og melkesjokolade.
Egenskaper:
- Tørket mango fra Thailand
- Veldig smakfulle og med deilig konsistens
- Sunnere alternativ til godteri og snacks
- Kan brukes i ulike matretter og som dessert
- Rik på vitaminer, mineraler og antioksidanter
Næringsinnhold | Pr. 100g |
Energi | 324 kcal |
Fett | 0 g |
Mettet fett | 0 g |
Karbohydrater | 77 g |
Hvorav sukkerarter | 66 g |
Protein | 1,8 g |
Salt | 0,32 g |
Ingredienser: Mango, sukker(7%), surhetsregulerende middel(sitronsyre),konserveringsmiddel(E200((svovel). Kan inneholde spor av gluten,nøtter, peanøtter og sesam.
- Best før: 31. desember 2023